Další Short zastávka projektu Long Story tentokrát v Polsku

Long Story Short 2018

Na začátku října proběhla další výměna studentů projektu Long Story Short, čtyřstranné výměny žáků středních škol z Belgie, Česka, Polska a Rakouska. Tentokrát jsme se sešli v polském Sosnovci, kde nás hostili žáci a učitelé střední školy S. Staszice.

Během týdenního pobytu jsme navštívili mnoho památek a zajímavých míst. Seznámili jsme se s historií Horního Slezska v Katovicích, připomněli si hrůzy druhé světové války v Osvětimi, prošli nádherné město Krakov a zadolovali si v solném dole Velička.

Důležitější než památky byla pro nás možnost si procvičit angličtinu a dozvědět se více o našich kamarádech a jejich domovech. Velký úspěch měly projekty připravené jednotlivými školami o životě v osmdesátých a sedmdesátých letech v jednotlivých zemích. Mnozí studenti byli překvapeni, co všechno si o jejich zemi a generaci jejich rodičů ostatní skupiny připravili a natočili. Mnoho času studenti strávili na přípravách dalšího dílu, kdy diskutovali o životě jejich prarodičů a situaci v jednotlivých zemích v padesátých a šedesátých letech 20. století.

Jak to v té době vypadalo a co se o této době studenti dozvěděli, uvidíme až na jaře příštího roku, kdy se další skupinky ze stejných škol sejdou v Rakousku. Už se těšíme.

Za organizátory Michal Dočekal