Adaptační kurz 1.A

"KDYŽ VÍŠ, ŽE JÁ JSEM JÁ, TAK PROČ SI MNE NEVYBEREŠ?" Michal Bouška

Adaptační kurz třídy 1. A proběhl od 4. 9. 2017 do 6. 9. 2017.

Účast našich žáků na celostátní přehlídce SOČ v Boskovicích

soc-logo.jpg

Ve dnech 16.-18. června 2017 se v Boskovicích konala 39. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Postupové soutěže, jejíž nedílnou součástí je obhajoba odborné práce v jednom z 18 oborů, se zúčastnili: Štěpán Přibyl, 4.B (obor 2 Fyzika: Výroba a vlastnosti solárních článků 3.

Úspěch studentů školy v manažerské olympiádě

DSC_0269 BOL.jpg

Ve finále prestižní Baťovy manažerské olympiády ve Zlíně, v níž umístění do 30. místa zaručuje pro příští akademický rok přijetí na Fakultu managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně, uspěli žáci naší školy: z 68 přítomných na finále 16. 6. 2017 (z 1897 účastníků soutěže z Česka a Slovenska) se umístili  jako 22. Adam Vojtěch, 23.

Finále mezinárodní Baťovy manažerské olympiády ve Zlíně

logo_olympiada.jpg

Poté, co proběhlo předkolo 9. ročníku Baťovy manažerské olympiády, kterou pořádá Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, a byly vyhodnoceny výsledky všech 1897 účastníků ze středních škol České a Slovenské republiky, bylo oznámeno, že do česko-slovenského finále, které se koná 16. 6. 2017 v prostorách Univerzitního centra ve Zlíně, postupují tito žáci 3.

"Vyhýbavým tónem, horem pádem"

Studentka 2.B Adéla Škvrnová uspěla v literární soutěži celostátního festivalu studentské tvořivosti Náchodská Prima sezona. V kategorii prozaických děl obsadila s povídkou "Vyhýbavým tónem, horem pádem" 2. místo. Nadějnou spisovatelku představí v rozhovoru její spolužačka, Adéla Nováková:

INSPIRACE PRO VŠECHNY

Úspěch naší žákyně - studentky německého jazyka

Studentka našeho gymnázia Lucie Krausová ze 2.A dosáhla velmi pěkného úspěchu v soutěži o nejhezčí příběh v německém jazyce. V měsíci květnu byl vybrán nakladatelstvím Klett právě její německy psaný příběh a vyhodnocen jako nejlepší.
Text celého příběhu najdete v příloze.
Lucii Krausové srdečně gratulujeme.

Postup do celorepublikového finále středoškolského Poháru J. Masopusta v kopané

Fotbalové mužstvo našeho gymnázia se jako tradičně zúčastnilo Poháru Josefa Masopusta, tedy turnaje středních škol ze všech koutů republiky v kopané. Po vyhraném okresním i krajském kole se náš celek dostal až do kvalifikace pro kolo celonárodní. Kvalifikační turnaj prohěhl v úterý 30. května za úmorného vedra na umělé trávě v Poděbradech.

Čtvrtá cesta do Francie a zpátky

IMG_20170511_162433.jpg

Naše čtvrtá cesta za francouzskými studenty z Lycée de la Borde Basse v Castres se uskutečnila ve dnech 1. 5. 2017–14. 5. 2017.

Mezinárodní znalostní soutěž o lesích YPEF

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se tým našich studentů (Irena Valešová z 2.B, Tereza Šlapáková z 3.D a Jakub Slabihoudek z 3.D) zúčastnil regionálního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests) na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kde se po lítém boji s družstvy z východních a jihovýchodních Čech a z celé Moravy umístil na 5. místě.

Školní delegace na Terezínské tryzně 2017

445163_400x300[1].jpg

21. 5. 2017 se zúčastnila (jako již tradičně) jedenáctičlenná delegace naší školy složená z žáků třídy 1.C a jejich učitele dějepisu a českého jazyka jako součást výpravy oblastní pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu v Hradci Králové Terezínské tryzny.

Naši gymnazisté v kůži poslanců aneb Rudá záře nad Hradcem

Photo0251.jpg

Díky ochotě i výborným organizačním schopnostem studentů politologie a členů Politologického klubu Univerzity Hradec Králové se vybraným žákům našeho gymnázia naskytla příležitost zúčastnit se v uplynulém týdnu honosné akce s názvem Simulace legislativního procesu v ČR. Jejím cílem bylo umožnit frekventantům volitelných předmětů politologie a social studies a

Putování po bojišti 1866 na Chlumu

P1240757.JPG

17. 5. 2017 se třída 3.D zúčastnila v rámci výuky dějepisu vzdělávacího projektu Muzea východních Čech v Muzeu války 1866 na Chlumu. Můžete si prohlédnout fotografii účastníků akce.

Za PK dějepisu: L. Hodný, učitel

Zemřel PhDr. Jiří Fabián

Oznamujeme smutnou zpávu, že dne 10. května 2017 zemřel ve věku 92 let klasický filolog a matematik, bývalý dlouholetý učitel gymnázia PhDr. Jiří Fabián.

Příběhy bezpráví - Z místa, kde žijeme 2017

logo-03.png

11.-12. 5. 2017 se zpracovatelský tým ve složení Tomáš Rada a Jakub Slabihoudek (3.D) zúčastnil závěrečného setkání "Z místa, kde žijeme" v galerii moderního umění DOX v Praze. Letošním tématem, vyhlášeným pořadatelem o. p. s. Člověk v tísni (Jeden svět na školách), byly příběhy těch, kteří projevili svou odvahu a postavili se komunistickému režimu.

Dva vítězové krajského kola a postupující do ústředního kola SOČ

soc-logo.jpg

11. 5. 2017 proběho úspěšně na naší škole krajské kolo Středoškolské odborné činnosti Královéhradeckého kraje. Oba reprezentanti gymnázia, Štěpán Přibyl, 4.B, a Adam Anthony Needle, 2.D, se ve svých oborech (fyzika a chemie) umístili na 1.

Chemická olympiáda - kategorie B

Školního kola 53. ročníku Chemické olympiády v kategorii B, které probíhalo od října do poloviny dubna, se zúčastnili žáci (v abecedním pořadí): Jakub Slabihoudek (3.D), Martin Uchnár (3.D) a Michaela Vlčková (3.E). 

APLIKOVANÁ GEOMETRIE KONČÍ

Práce Martiny Loskotové

Po roce práce končí volitelný předmět seminář aplikované geometrie. Výstupem činnosti jsou studentské práce s tématem nový rozměr, v nichž se žáci pokoušeli navrhnout nové využití již stávajících objektů nebo, a to většinou, navrhnout nový objekt - nejčastěji dům nebo jinou funkční budovu - na zelené louce.

Adam Anthony Needle vyhrál krajské kolo Chemické olympiády

Školního kola 53. ročníku Chemické olympiády v kategorii C, které probíhalo od října do poloviny března, se zúčastnili žáci (v abecedním pořadí): Josef Kočnar (2.A), Eliška Maděrová (2.E), Adam Anthony Needle (2.D), Zdeňka Štěpánková (2.A) a Klára Vašatová (2.E).

Předkolo Baťovy manažerské olympiády

logo_olympiada.jpg

4. dubna 2017 se uskutečnilo předkolo Baťovy manažerské olympiády, jejím organizátorem je Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Soutěže o postup do finále ve Zlíně 16. 6. 2017 se zúčastnilo 20 žáků ze 3. ročníku naší školy, kteří navštěvují volitelný předmět základy ekonomie a práva.

Za PK společenských věd: L. Hodný